Södra Ängby skola söker timvikarier!

Vi är på ständig jakt efter bra timvikarier som kan ställa upp på kort varsel. Arbetet kan bestå i att vikariera som lärare (mellanstadiet och högstadiet) eller som resurs på Fritids (Förskoleklass till och med årskurs 3).

Du får gärna ha erfarenhet av att arbeta med barn och ungdomar, helst från läraryrket och/eller fritids. Bor du i närheten av skolan är det ett plus eftersom vi många gånger behöver hjälp snabbt på morgonen. 

Vi söker dig som kan gå in och jobba vid behov, både kortare och längre uppdrag. Du behöver även kunna vara flexibel och gå in och jobba samma dag som du blir uppringd.

För mer information ring Lovisa på 08-508 343 27 eller mejla ditt cv till lovisa.soderberg@edu.stockholm.se

För att arbeta på skola behöver du visa upp ett Registerutdrag ur belastningsregistret.

 

Dela:
Kategorier: